Additional information
| Weight | 0.252 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20.6 × 14.9 × 1.9 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 256 |
| Language | English |
| Edition | Paperback original |
| Dewey | 813.6 (edition:23) |
| Readership | Ages 5-12 / Code: B |
€8.75
Amy Anne is shy and soft-spoken, but don’t mess with her when it comes to her favourite book in the whole world. Amy Anne and her lieutenants wage a battle for the books that will make readers laugh and pump their fists as they start a secret banned books locker library, make up ridiculous reasons to ban every single book in the library to make a point, and take a stand against censorship.
Out of stock
| Weight | 0.252 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20.6 × 14.9 × 1.9 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 256 |
| Language | English |
| Edition | Paperback original |
| Dewey | 813.6 (edition:23) |
| Readership | Ages 5-12 / Code: B |

Reviews
There are no reviews yet.