Additional information
| Weight | 0.244 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 23.4 × 1.2 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 240 |
| Language | English |
| Edition | New edition |
| Dewey | 791.43028092 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
€16.25
Written by George Englund, this is a moving personal memoir of a 48 year long friendship with Marlon Brando, cinema’s quintessential Godfather. From their initial meeting right up to the eve of the superstar’s death in the summer of 2004, they were in nearly constant contact.
Out of stock
| Weight | 0.244 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 23.4 × 1.2 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 240 |
| Language | English |
| Edition | New edition |
| Dewey | 791.43028092 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |

Reviews
There are no reviews yet.